Līmes sastāvā var būt pievienotas tādas vielas kā, piemēram:
- ciānakrilāts (cyanoacrylate)
- latekss (latex)
- benzoskābe (benzoic acid)
- celulozes sveķi (cellulose gum)
- formaldehīds (formaldehyde)
- hidrohinons (hydroquinone).
Visas šīs ķīmiskās vielas līmei un tās izgarojumiem saskaroties ar ādu, gļotādu un acīm negatīvi ietekmē acu veselību, izraisot nopietnu kairinājumu, plakstiņu ādas iekaisumu, kontaktdermatītu, toksisku konjunktivītu, radzenes bojājumus, kā arī dažādas alerģiskas reakcijas, kā, piemēram, apsārtumu, dedzināšanu, sāpes, asarošanu, niezi utt. [3]
Parasti skropstu pieaudzēšanā izmanto līmes, kas satur akrilātus (etilcianoakrilātu, etilheksilakrilātu, metilmetakrilātu, polimetilmetakrilātu, akrilskābi), jo tādas līmes ātri sacietē. Piemēram, ciānakrilāts ir ķīmiska viela, kas ir atrodama ne tikai skropstu pieaudzēšanas līmju sastāvā, bet tiek izmantota arī visiem labi zināmajā superlīmē. Jāmin gan, ka ciānakrilātu izmanto arī medicīnā, kā, piemēram, hemoroīdu ārstēšanas operācijās un asinsvadu ķirurģijā. Saskarē ar ādu un acīm minētā viela var izraisīt kairinājumu (t.sk. tās tvaiki). Ir pierādīts, ka ciānakrilāts pakalpojumu sniedzējiem var radīt arodslimības [4] – rinītu un astmu.
Tāda ķīmiska viela kā formaldehīds var izraisīt acu bojājumus jeb radzenes un konjunktīvas iekaisumu. Pat, ja uz skropstu pieaudzēšanas līmes ir norādīts, ka tās sastāvā nav formaldehīda, ir jāņem vērā fakts, ka šī viela tiek izmantota ciānakrilāta iegūšanas procesā, turklāt ļoti zems formaldehīda daudzums dabiski rodas, līmei laika gaitā noārdoties.
Formaldehīds ir klasificēts kā 2. kategorijas cilvēkam kancerogēna viela [2]. Tas iedarbojas uz acīm, ādu un gļotādu kā spēcīgs kairinātājs, var izraisīt smagu alerģisko dermatītu [5].
Savukārt hidrohinonu Eiropas Savienībā ir aizliegts izmantot kosmētiskajos krēmos (ar specifiskiem izņēmumiem) un tiek uzskatīts, ka šai vielai nevajadzētu būt arī skropstu pieaudzēšanas līmju sastāvā [6]. Aizliegta ir arī iepriekš pieminētā formaldehīda izmantošana kosmētiskajos krēmos.