Apdraudējums, ko rada ūdens dziļums, ir cieši saistīts ar cilvēka peldētprasmi un auguma garumu. Par drošu var uzskatīt dziļumu, kur peldētājs var ar kājām nostāties uz ūdens objekta pamatnes.

Lai paaugstinātu peldvietas drošības līmeni peldvietas zona jānorobežo ar bojām, lentēm vai citiem negrimstošiem materiāliem līdz dziļumam, kas atbilst no vidējā līdz maksimālajam cilvēka auguma garumam – aptuveni 1,80–2 m.

  • Peldvietu norobežojošajiem elementiem (piemēram, bojām) jābūt pietiekami lieliem, lai viļņošanās laikā tie būtu labi saskatāmi un nenogrimtu zem ūdens
  • Bojas jāizvieto tā, lai peldētājs, atrodoties pie jebkuras no tā, varētu saskatīt nākamo tuvāko peldvietas norobežojošo objektu
  • Izvietojot bojas, jāraugās, lai tiktu  ierīkota pietiekami plaša peldvieta, kurā pietiek vieta visiem peldēt gribētājiem, pretējā gadījumā, ja zona ir pārāk šaura, tas var izprovocēt peldēšanu ārpus peldvietas, vietās, kur tas vairs nav droši.

Bojas peldvietā pilda vairākas funkcijas. Tās norāda robežu, līdz kurai vietai peldēt ir droši, norāda robežu, līdz kurai glābējs var paspēt izglābt cilvēku. Bez tam tās norāda robežu, līdz kurienei drīkst pārvietoties ar ūdens transportu, norāda oficiālās peldvietas robežu (ja tāds statuss ir). Pie bojas cilvēks var arī pieturēties un atpūsties, lai mērotu ceļu virzienā uz krastu, kā arī pie bojas var dot signālu glābējiem vai apkārtējiem.

Lai peldētājiem ar redzes traucējumiem atvieglotu orientēšanos ūdenī, vēlams peldvietās, kuras paredzētas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, bojas savienot ar trosi vai bojām uzstādīt skaņas signālu.

Ja iespējams, peldvietā vēlams izveidot norobežotu peldēšanās sektoru bērniem vecumā līdz 10 gadiem. Šī sektora pamatnei jābūt gludai, un tā ir jāizvēlas vai to izveido ar nelielu slīpumu un maksimālo dziļumu, kas nepārsniedz 70 cm.

Ja peldvieta ir publiski pieejama, informatīvajā stendā vēlams izvietot informāciju par maksimālo dziļumu peldvietā pie bojām, kā arī jānorāda, vai dziļums palielinās pakāpeniski vai strauji.